zpět

Crestyl dokončil třetí etapu kanceláří DOCK IN, je kompletně pronajatá

Crestyl dokončil třetí etapu kanceláří DOCK IN, je kompletně pronajatá

Praha, 23. ledna 2020 – Developerská skupina CRESTYL dokončila stavbu nové administrativní budovy DOCK IN THREE, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Od podzimu se tak do objektu s 16 tisíci m2 kanceláří ve vysokém standardu a dalšími 1,5 tisíce m2 obchodních prostor postupně stěhují noví nájemci. Stavba s osobitým stylem se zvlněnou fasádou a množstvím balkonů a teras navazuje na úspěšné první dvě etapy kanceláří DOCK IN a stejně jako ty je 100 % obsazena. Mezi nájemce patří BNP Paribas Cardif Pojišťovna, ASSA ABLOY, The LEGO Group, Geewa, NSG, Omron a samotná skupina Crestyl. V přízemí budovy se již otevřela restaurace Kolkovna a další restaurace Kwik & Rest se připravuje.

V sousedství nově dokončené budovy se pak staví čtvrtá etapa DOCK IN FOUR, která nabídne dalších 20 tisíc m2 kanceláří a 3 tisíce m2 prostor pro služby. Dokončení je naplánováno na začátek léta a již v tuto chvíli je 80 % budovy pronajato. K největším nájemcům budou patřit komunikační skupina Publicis a společnosti Henkel a Hornbach.

„Zájem o DOCK IN potvrzuje, že se nám daří vytvářet moderní administrativní centrum se skutečně příjemným pracovním prostředím v blízkosti centra metropole. Díky propojení kanceláří s byty v bezprostředním okolí je místo stále živém a celkovou unikátní atmosféru ještě podtrhuje velké množství zeleně a přilehlá řeka,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

DOCK IN THREE – právě dokončená etapa je kompletně pronajatá

Kanceláře DOCK IN se nachází na rozhraní pražské Libně, Karlína a Holešovic. Administrativní budovu DOCK IN THREE navrhla stejně jako předchozí etapu architektonická kancelář Schindler Seko architekti. Objekt s osobitým stylem se zvlněnou fasádou nabízí celkem 180 m2 balkonů a teras s výhledy na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Budova ve tvaru písmene „L“ je umístěna mezi již dokončeným objektem DOCK IN TWO, ulicí Voctářova a Libeňským mostem. V šesti patrech je k dispozici celkem 16 tisíc m2 kancelářských ploch a dalších 1,5 tisíce m2 obchodních prostor pro restaurace a služby určené nejen nájemcům kanceláří, ale i obyvatelům přilehlých rezidencí. V podzemí je téměř 200 parkovacích míst.

DOCK IN FOUR – dokončení v létě, 80% obsazeno již nyní

DOCK IN FOUR nabídne v šesti patrech 20 tisíc m2 pronajímatelné plochy kanceláří ve vysokém standardu a další tři tisíce m2 obchodních prostor pro restaurace a služby. Dokončení stavby je naplánováno na začátek léta tohoto roku. Administrativní budova svým stylem plně navazuje na předchozí etapy, autorem architektonického návrhu je opět kancelář Schindler Seko architekti. Objekt nabídne téměř tisíc m2 balkonů a teras s výhledy na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Budova je umístěna mezi Libeňským mostem a zbylou částí celého kampusu DOCK. V podzemí bude téměř 250 parkovacích míst.

DOCK IN nabízí kanceláře ve vysokém standardu

Komerční část DOCK IN pražského projektu DOCK skupiny CRESTYL bude mít celkem pět fází. Projekt DOCK je koncipován jako kombinace klidného bydlení i kanceláří s promenádou u vody a nabízí kromě přístupu k marině také blízké golfové odpaliště, přímé napojení na cyklostezku a přístup do parku s dětským hřištěm i rozlehlých Thomayerových sadů. Přes klidné prostředí má DOCK vynikající spojení městskou hromadnou dopravou díky metru a tramvajím. Lokalita Palmovky nabízí kompletní občanskou vybavenost – školy, sportoviště, zdravotnická zařízení, poštu, divadlo, obchody nebo restaurace. Nová pěší lávka přímo propojuje nové budovy s Libeňským mostem. Stanice metra Palmovka tak je vzdálena méně jak čtyři minuty chůze. 

V kampusu DOCK je i nový relaxační park o rozloze jednoho hektaru, který nabízí odpočinek v zeleni s vodními prvky a lavičkami, ale i možnost sportovního vyžití například při venkovním fitness či lekcích jógy. Sportovci ocení i speciální běžeckou tartanovou dráhu okolo celého areálu, který je i napojen na městské cyklostezky vedoucí do centra města a do Troje. Samozřejmostí je zázemí v podobě sprch a šaten přímo v budově. Přímo na vodní hladině pak bude umístěna plovoucí restaurace.

Celková podlahová plocha komerčního areálu DOCK IN činí přibližně 80 tisíc m2. Největší plochu obsadí kancelářské prostory, součástí areálu jsou ale i obchody, kavárny a restaurace. Samozřejmostí ve všech administrativních budovách DOCK IN jsou dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrická kola, úsporné osvětlení, ale i dešťové senzory, které umožní šetřit vodou při zavlažování venkovní zeleně.

Přílohy
Stáhnout