zpět

Crestyl refinancoval celý kancelářský projekt DOCK IN, pbb a Helaba investují přes 4,6 miliardy korun

Praha, 28. prosince 2022 – V návaznosti na předchozí financování čtyř fází pražského kancelářského projektu DOCK IN poskytly společně Deutsche Pfandbriefbank (pbb) a Helaba investiční úvěr v celkové výši 63 milionů EUR (přes 1,5 miliardy korun) na refinancování DOCK IN FIVE, poslední administrativní budovy projektu DOCK developerské skupiny Crestyl. pbb a Helaba vystupovaly v roli společných vedoucích poskytovatelů úvěru a zajistily stejnou část financování, pbb rovněž působí jako úvěrový a bezpečnostní agent pro tuto transakci. Společnosti Helaba a pbb tak nyní financují celý projekt DOCK IN celkovou výší úvěru 190 milionů EUR (přes 4,6 miliardy korun).

Oceňovaný projekt DOCK IN FIVE nabízí 21 500 m2 vysoce kvalitních kancelářských a obchodních prostor rozprostřených na šesti podlažích. Objekt byl dokončen v květnu letošního roku a představuje poslední přírůstek do projektu DOCK, ve kterém Crestyl vytvořil novou živou čtvrť podél Vltavy, která zahrnuje kromě kanceláří i rezidenční část a jejíž součástí jsou i restaurace, kavárny, a dokonce i veřejný park s přístavištěm.

Celý projekt DOCK je navržen v souladu s principy ESG. Všechny kancelářské budovy se vyznačují nejvyšším standardem kvality a certifikací LEED®. Je to potvrzení, že budovy jsou navrženy s ohledem na energetickou efektivnost, ochranu životního prostředí a kvalitu vnitřního prostředí. Komerční část projektu tvoří pět moderních kancelářských budov třídy A postavených v letech 2013 až 2022. Celková hrubá pronajímatelná plocha se blíží 80 000 m2 a je pronajata známým nájemcům, jako jsou Saint-Gobain, Delivery Hero (Dáme jídlo), BNP Paribas Cardif Pojišťovna, ASSA ABLOY, LEGO Trading, Publicis, Henkel a Hornbach.