zpět

Akvizice polského developera českým Crestylem za 8,5 miliardy korun se stala regionální investiční transakcí roku

Praha, 25. října 2021 – Letošní akvizice klíčového polského developera Spravia (dříve Budimex Nieruchomości) českým Crestylem a investiční skupinou Cornerstone Investment Management získala ocenění za investiční transakci roku v regionu střední a východní Evropy. O získání ocenění v kategorii nad 100 milionů EUR rozhodla odborná porota 11. ročníku EuropaProperty CEE Investment Awards. Vyhlášení jednoho z nejvýznamnějších realitních ocenění ve střední a východní Evropě proběhlo minulý týden. Ovládnutí developera Spravia je díky hodnotě transakce ve výši 1,51 miliardy zlotých (přibližně 8,5 miliardy Kč) jedním z největších realitních obchodů ve střední a východní Evropě od vypuknutí koronavirové pandemie.

„Získaného ocenění si opravdu vážíme. Chtěl bych poděkovat partnerovi Cornerstone Investment Management i našemu celému týmu, že se nám podařilo akvizici na jaře uskutečnit, nezabránila nám v tom ani pandemie koronaviru. Náš vstup do zahraničí byl opravdu milníkem v evoluci Crestylu, díky této akvizici jsme šestkrát zvýšili náš dosavadní roční objem prodeje rezidenčních nemovitostí,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel společnosti Crestyl.

EuropaProperty CEE Investment Awards jsou jediným oceněním svého druhu se skutečným zaměřením na investiční trh, kde hledají nejlepší investory, developery, bankéře, projekty a specializované servisní firmy. Letos se konal již 11. ročník soutěže. Z online nominací vybírá nezávislá porota, která se skládá z profesionálů v oblasti nemovitostí ze všech odvětví komerčních nemovitostí v regionu. Na průběh hlasování dohlíží auditor akce, společnost EY.

Společnost Spravia (dříve Budimex Nieruchomości) je jedním z předních polských rezidenčních developerů. Od svého vzniku v roce 1999 firma postavila více než 18 600 bytových jednotek. Aktivní je v pěti velkých polských městech a regionech – Varšavě, Krakově, Poznani, Trojměstí a Vratislavi.

O společnosti CRESTYL:

CRESTYL působí na českém realitním trhu již přes dvacet let a patří mezi vedoucí developery s širokým portfoliem rezidenčních a komerčních projektů. V současné době se aktivně věnuje rozvoji více než patnácti lokalit po celé České republice s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy EUR. Patří k nim i největší projekt v centru Prahy s názvem Savarin, rostoucí čtvrť DOCK v pražské Libni nebo nově vznikající čtvrť Hagibor u metra Želivského. U všech svých projektů se CRESTYL zaměřuje na kvalitu, design, nadstandardní zpracování, použití prvotřídních materiálů a celkové pohodlí pro jejich obyvatele i návštěvníky.

O Cornerstone Investment Management

Společnost Cornerstone Investment Management, založená Przemysławem Krychem v roce 2001, je přední společností v oblasti správy investic do soukromého kapitálu ve střední a východní Evropě. Díky týmu zkušených profesionálů dosahuje vynikajících výnosů v sektorech, do kterých investuje – podnikový soukromý kapitál, podnikový soukromý dluh a soukromý kapitál v oblasti nemovitostí – tím, že využívá široké know-how, vztahy a dovednosti svého týmu, aby uvolnila potenciál a vytvořila výjimečné investiční příležitosti. Společnost investovala v různých odvětvích, jako jsou nemovitosti, outsourcing IT, kabeloví operátoři, obnovitelné zdroje energie, zdravotnictví a finanční služby. Firmy Spravia - dříve Budimex Nieruchomości, LUX MED, Avenga, ProService a Griffin jsou ukázkovými příklady, které ilustrují rozmanitost odvětví a sektorů, do nichž společnost Cornerstone Investment Management investovala. Více informací naleznete na: www.cornerstone-im.com.

Přílohy
Akvizice polského developera českým Crestylem za 8,5 miliardy korun se stala regionální investiční transakcí roku Stáhnout