zpět

Developer Crestyl zahájil stavbu svého prvního zahraničního projektu

Praha, 14. září 2021 – Po akvizici klíčového polského rezidenčního developera Budimex Nieruchomości – nyní přejmenovaného na Spravia – začala výstavba prvního projektu již s novým majitelem, českým developerem a investorem Crestyl. Dvě etapy rezidenčního komplexu Mińska 69 ve Varšavě nabídnou bezmála čtyři stovky bytů, které budou určeny k dlouhodobému pronájmu. Na základě dříve uzavřeného strategického partnerství je totiž odkoupí jedna z největších společností poskytujících nájemní bydlení v Evropě Heimstaden Bostad. Developera Spravia Crestyl ovládl společně s investiční skupinou Cornerstone Investment Management v květnu tohoto roku. Transakce v hodnotě 1,51 miliardy zlotých (přibližně 8,5 miliardy Kč) je jedním z největších realitních obchodů ve střední a východní Evropě od vypuknutí koronavirové pandemie. Crestyl díky ní rozšířil své rozsáhlé aktivity v oblasti komerčního developmentu až o šestinásobek dosavadního ročního objemu prodeje rezidenčních nemovitostí.

„Květnový vstup do zahraničí se stal milníkem v evoluci Crestylu, nyní jsme klíčovým regionálním hráčem na středoevropského trhu rezidenčních nemovitostí,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel společnosti Crestyl. „Jsme rádi, že pod naší taktovkou se již staví první nemovitosti, další budou brzy následovat.“

Varšavský rezidenční projekt Mińska 69 je umístěn v módní rozvíjející se umělecké čtvrti Kamionek a čerpá z historie lokality, kde dříve byly tiskárny. Přestože projekt vzniká v několika etapách, byl navržen jako fungující celek, aby vznikl ucelený veřejný prostor s pěšími a cyklistickými stezkami, rekreačními a zelenými plochami s městským mobiliářem i dětskými hřišti. Dvě etapy jsou již dokončené, třetí je ve výstavbě. Nově se zahájila stavba čtvrté a páté etapy, která nabídne cekem 396 bytů. Termín dokončení je naplánován na polovinu roku 2023.

Společnost Spravia (dříve Budimex Nieruchomości) je jedním z předních polských rezidenčních developerů. Od svého vzniku v roce 1999 firma postavila více než 18 600 bytových jednotek v pěti velkých polských městech – Varšavě, Krakově, Poznani, Gdaňsku a Vratislavi.

O společnosti CRESTYL:

CRESTYL působí na českém realitním trhu již přes dvacet let a patří mezi vedoucí developery s širokým portfoliem rezidenčních a komerčních projektů. V současné době se aktivně věnuje rozvoji více než patnácti lokalit po celé České republice s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy EUR. Patří k nim i největší projekt v centru Prahy s názvem Savarin, rostoucí čtvrť DOCK v pražské Libni nebo nově vznikající čtvrť Hagibor u metra Želivského. U všech svých projektů se CRESTYL zaměřuje na kvalitu, design, nadstandardní zpracování, použití prvotřídních materiálů a celkové pohodlí pro jejich obyvatele i návštěvníky.

O Cornerstone Investment Management Společnost Cornerstone Investment Management, založená Przemysławem Krychem v roce 2001, je přední společností v oblasti správy investic do soukromého kapitálu ve střední a východní Evropě. Díky týmu zkušených profesionálů dosahuje vynikajících výnosů v sektorech, do kterých investuje – podnikový soukromý kapitál, podnikový soukromý dluh a soukromý kapitál v oblasti nemovitostí – tím, že využívá široké know-how, vztahy a dovednosti svého týmu, aby uvolnila potenciál a vytvořila výjimečné investiční příležitosti. Společnost investovala v různých odvětvích, jako jsou nemovitosti, outsourcing IT, kabeloví operátoři, obnovitelné zdroje energie, zdravotnictví a finanční služby. Firmy Spravia - dříve Budimex Nieruchomości, LUX MED, Avenga, ProService a Griffin jsou ukázkovými příklady, které ilustrují rozmanitost odvětví a sektorů, do nichž společnost Cornerstone Investment Management investovala. Více informací naleznete na: www.cornerstone-im.com.

Přílohy
Developer Crestyl zahájil stavbu svého prvního zahraničního projektu Stáhnout