zpět

Developer CRESTYL mění strukturu a má nového finančního ředitele

Praha, 13. ledna 2020 – Developerská a investiční skupina CRESTYL změnila ke konci roku svou strukturu. Nově se bude členit na zastřešující strategickou rozvojovou část a pak firemní část řešící jednotlivé projekty firmy a její každodenní chod. Tu nově jako generální ředitel povede dosavadní výkonný ředitel Simon Johnson spolu s obchodním a marketingovým ředitelem Viktorem Peškou, který nově šéfuje obchodním aktivitám nejen rezidenčních, ale i komerčních projektů. Spolu s nimi bude firmu řídit nový finanční ředitel Jozef Ďurík. Ve vedení zastřešující strategické části skupiny CRESTYL zůstávají dosavadní tváře – generální ředitel Omar Koleilat, ředitelka pro korporátní záležitosti Magda Pokorná, ředitelka pro HR a provoz Barbora Jančová a finanční ředitel Přemysl Hubrt.

„CRESTYL je postaven na třech hlavních pilířích – investičním a příjmovém portfoliu, komerčním developmentu a rezidenčním developmentu. Tyto tři pilíře se vzájemně doplňují a neustále rostou, museli jsme proto přehodnotit dosavadní fungování naší skupiny. Rozdělení řízení přispěje k vyšší efektivitě – s kolegy Magdou, Barborou a Přemkem jsme si uvolnili ruce a můžeme se více soustředit na další směřování a strategii jednotlivých pilířů naší skupiny. Naopak vedení všech našich projektů i samotné firmy dostal do rukou náš zkušený tým vedený Simonem, který spolu s Viktorem a novou tváří v našem managementu – Jozefem – bezpochyby přispějí k rozvoji všech našich projektů a hladkému chodu skupiny,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny CRESTYL.

Generální ředitel Simon Johnson nastoupil do společnosti CRESTYL před deseti lety na pozici výkonného ředitele. Před svým nástupem do Crestylu se podílel například na developmentu bratislavského centra Eurovea nebo pražského Palladia. Angličan mluvící plynule česky i slovensky působí ve střední Evropě již téměř 25 let, kdy se sem přestěhoval kvůli manažerské roli v mezinárodní společnosti Bovis, poté působil i v řadě dalších developerských firem. Simon (51) je ženatý a má jedno dítě. Mezi jeho zájmy patří vaření a dobré víno.

Obchodní a marketingový ředitel Viktor Peška rozšířil díky současným změnám svou zodpovědnost na všechny developerské projekty skupiny CRESTYL. V té působí již od roku 2016. Rozsáhlé znalosti získal především v bankovním sektoru, kde pracoval například pro GE. Viktor (52) je ženatý a má tři děti. Jako bývalý reprezentant se s oblibou věnuje plavání, ale ve svém volném čase se zabývá i uměním a architekturou.

Úplně novou tváří ve vedení Crestylu je finanční ředitel Jozef Ďurík. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Účetnictví a finanční řízení podniku a svou profesní kariéru spojil právě se skupinou CRESTYL. Začínal zde před deseti lety jako finanční analytik, následně stal vedoucím controllingu. Postupně se vypracoval až na pozici vedoucího řízení finančních zdrojů a financování, na které působil posledních šest let. Jozef (34) je ženatý a má jedno dítě. Ve svém volném čase nejraději čte a rád běhá

Přílohy
Stáhnout